среда, 25 мая 2016 г.

Projekotwanie sztachety z plastiku na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek nie zada zezwolenia na to ani informowania tego faktu starostwu powiatowemu poza szczególnymi przypadkami.

Projekotwanie sztachetki z Winylu na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie zada zezwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy wyjątkowe wypadki.

Ogrodzenia plastikowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek nie przekraczające wysokości 2,2 m budowane pośrodku dwoma ościennymi działkami nie zadają żadnych formalności formalnych. Tyczy się to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń obok prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania ploty z plastiku na ogrodzenie i bramkę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia powinno zawierać gatunek ogrodzenia, sposób dokonania jego instalacji a także zaplanowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia należy doczepić oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych a także o ile jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania plotki plastikowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek potrzebne są uzupełniające uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Konstrukcje płotu można rozpocząć po 30 dobach od zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może powstać w sytuacji, jak planowane plotki z plastiku na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek jest nieadekwatne z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej ulicy. W sytuacji kiedy projektowane ogrodzenie PVC na plot i bramkę sztachetowamoże grozić bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu jest ważne przez 2 lata. Brak rozpoczęcia robót przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia i w przypadku chęci zbudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий