вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane sztachety z drewna szybko się destruują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy urok i cechy. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od odpowiedniego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów model płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий